Tilbake til alle arrangementer
Power BI-rapporter står i sentrum når Oslo Data & Analytics inviterer til meetup på Rebel i Oslo 10. september kl. 16:00–17:30. Temaet er hvordan man vurderer verdien av dataprosjekter og skaper dashboards som faktisk brukes.
Gjennom praktiske eksempler og erfaringsdeling får deltakerne innsikt i hva som skiller nyttige rapporter fra de som blir liggende ubrukt. Det blir vist metoder for å avdekke hvilke dashboards som gir verdi, og hvilke tiltak som kan bidra til å forbedre både innhold og prosess.
Meetupen legger vekt på en mer iterativ og brukersentrert tilnærming til rapportutvikling. Målet er å gi BI-utviklere, analytikere, ledere og forretningsutviklere konkrete verktøy og spørsmål de kan ta med seg tilbake til egen organisasjon.